En Çok Aranan İsimler


Son Yapılan Blog Yorumları


Yargı Dizisi Oyuncuları ve Karakterlerin İsimlerinin Anlamları

Okunma: 1165
Yorum: 1
Eklenme Tarihi: 2022-01-18

Yargı Dizisi Oyuncuları ve Karakterlerin İsimlerinin Anlamları

 

 

Yargı, Ay Yapım imzalı, ilk bölümü 19 Eylül 2021 tarihinde yayımlanan aksiyon ve dram türündeki Türk televizyon dizisidir. Başrollerini Pınar Deniz ile Kaan Urgancıoğlu'nun paylaştığı dizi, Ali Bilgin tarafından yönetilmektedir. Dizi, bir cinayetin cumhuriyet savcısı ve avukatın yollarını kesiştirmesiyle birlikte yaşanan olayları ele alır.

 

KAAN URGANCIOĞLU

Kaan İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

Kaan Urgancıoğlu, 8 Mayıs 1981'de Aydın'da doğdu. Baba tarafı İzmir, Tireli, anne tarafı Arap ve Arnavut kökenlidir. Ortaokulu İzmir Özel Türk Koleji'nde, liseyi ise Özel İzmir Amerikan Koleji'nde bitirdi. Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Borsa Bölümü'nden mezun olmuş; Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Bölümü'nde yüksek lisans yapmış ve New York'taki Stella Adler Studio of Acting'de oyunculuk eğitimi almıştır. Çetin Sarıkartal'la tanıştıktan sonra oyunculukla ilgili temeli oluşmaya başlamıştır. Karaoğlan ve Kampüsistan dizilerinde başrol oynayarak kariyerine başladı.

DİZİDE - ILGAZ KAYA

Ilgaz İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

Ilgaz, dürüstlüğüyle nam salmış, kurallara sonuna kadar bağlı, mesleğinin en iyilerinden başarılı bir savcıdır. Babası Metin’in kendisine öğrettiği değerleri tüm benliğiyle özümsemiş, doğrudan şaşmayan bir yapısı vardır. İşinde soğukkanlı, mesafeli, prensip sahibidir ama ailesine karşı tutumu sevgi dolu, koruyucu kollayıcıdır. Çınar’la bütün çabasına rağmen kuramadığı kardeşlik bağını kız kardeşi Defne’yle en saf ve duygulu haliyle yaşar. Kendi kuralcılığının aksine doğanın kuralsızlığına hayrandır, gerçek bir doğa tutkunudur.

 

PINAR DENİZ

Pınar İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

Deniz, 4 Kasım 1993'te Adana'da doğdu. Mardinli ve Arap kökenli bir ailenin çocuğu olarak Adana'da dünyaya geldi ve iki yaşından itibaren İstanbul, Tarabya'da büyüdü. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezun olmuştur. İlk oyunculuk deneyimini 2014 yılında yayımlanan Sil Baştan adlı dizide Evrim karakterini canlandırarak yaşadı. Şarkıcı Murat Dalkılıç'ın Yani adlı şarkısının klibinde oynamıştır. 2016-2018 yılları arasında yayımlanan Vatanım Sensin adlı dizide Yıldız karakterini canlandırdı. 2018 yılında yayınlanan, başrolünü Berk Cankat'la paylaştığı "Bir Deli Rüzgar" dizisinde Gökçe karakterini canlandırdı. Netflix'te yayımlanan Aşk 101 dizisinde Burcu karakterini canlandırdı.

DİZİDE - CEYLİN ERGUVAN

Ceylin İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

Ceylin, hukuk okurken babasının uğradığı haksızlık sonucu hapse girmesine isyan etmiş, kural tanımaz ve inandığı değer ve doğrular uğruna sınırları zorlayan, “ipten adam alır” denilen cevval bir avukat. Onun için gerçek adalete erişebilmek uğruna gidilen her yol mubahtır. Bunun için yapamayacağı bir şey yoktur. Babasının yokluğunda bütün ailesini ayakta tutmaya çabalamıştır, bir nevi hala ailenin direği gibidir. Babası Zafer’e çok düşkündür. Kız kardeşi İnci ise onun en değerlisidir, adeta gözünden sakınır.

 

HÜSEYİN AVNİ DANYAL

Hüseyin İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

Avni İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro-Oyunculuk Bölümü'nden mezun oldu.Bir süre Ankara Devlet Tiyatrosu'nda görev aldı. 1988-94 yılları arasında Bursa Devlet Tiyatrosu'nda görev aldı.2001 yılında Sanat Kurumu En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü aldı. 2009 yılında vizyona girmiş olan Güz Sancısı filminde Kenan karakterini canlandırmıştır. Birçok dizide ve filmde canlandırdığı karakterlerle hafızalara kazınmıştır. Özellikle Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Yalçın Bulut karakteriyle ünlenmiştir. Son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Tufan karakterini canlandırmaktadır.

DİZİDE -  METİN KAYA

Metin İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

Metin, Ilgaz’ın babasıdır. Emniyette cinayet büro amiridir. Dürüstlüğüyle nam salmış, kurallara sonuna kadar bağlı, herkesin saygı duyduğu bir polistir. Bunu büyük oğlu Ilgaz’a da aşılamıştır. Ancak sürekli başı belaya giren oğlu Çınar’la hiçbir zaman sevgi dolu bir ilişkisi olamamıştır. Birkaç yıl önce kaybettiği karısının ölümünden onu sorumlu tutmaktadır.

 

UĞUR HAKAN POLAT

Uğur İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..


1978 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu'na katıldı. 1981'de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim gördü.

16 yıldır Devlet Tiyatrosu'nda ve 30 tiyatro eserinde rol aldı. 1996 yılında İsmet Küntay Tiyatro Ödülü'nü aldı. Çevirdiği birçok sinema filminde de ödüllere layık görüldü. Bunlardan bazıları; Salkım Hanım'ın Taneleri ile Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Erkek Oyuncu"; Bütün Kapılar Kapalıydı sinema filmi ile 1990 yılında Ankara Film Festivali'nde "Umut Veren Oyuncu" ödülünü aldı.

DİZİDE - YEKTA TİLMEN

Yekta İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

Yekta; büyük bir hukuk firması olan Tilmen Hukuk’un kurucusudur. Çalıştığı firmaların bütün kirli geçmişlerini temizlemekle ün salmıştır. Yeterli para ödendiği takdirde dünyadaki bütün sorunların çözülebileceğine inanmaktadır. Oğlu Engin’le neredeyse doğduğu günden beri süren, kendi memnuniyetsizliği üzerine kurulu çatışmalı bir ilişkisi vardır.

MEHMET YILMAZ AK

Mehmet İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

Yılmaz İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..


Sinema ve dizi oyuncusu, oyun yazarı. 177 cm boyunda ve 75 kg. 8 Şubat 1986, Diyarbakır doğumlu. Eğitimini Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde tamamladı. Birçok özel tiyatro da görev yapan Mehmet Yılmaz Ak, Beşinci Basamak adlı oyunu 2008 yılında yazmış ve Mitos Boyut yayınlarından misyon ödülü almıştır.

DİZİDE - PARS SEÇKİN

Pars İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

Pars, Ilgaz’la aynı yerde çalışan bir savcıdır. Ayrıca Ilgaz’ın yeni ayrıldığı nişanlısı Neva’nın abisidir. Ilgaz’la arasında okul yıllarından beri başlayan tek taraflı bir rekabet vardır. Şimdi de kız kardeşinden ayrılmış olduğu için ona daha da fazla öfkelidir. Hırslıdır, kaybetmeye tahammülü yoktur. Ona göre kendisi diğer herkesten üstündür, tavırlarında bu hep sezilir. İçten içe Ceylin’den hoşlanmaktadır.

ZEYNO ERACAR

Zeyno İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..


Zeyno Eracar 1970 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir . Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu oyuncu Zeyno Eracar Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Neriman karakterini canlandırmış ve ekran severlerin büyük beğenisini kazanmayı başarmıştır.

DİZİDE - GÜL ERGUVAN

Gül İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

Gül, Ceylin’in annesi. Ev hanımıdır. Her ne kadar pasif bir karakter gibi görünse de aslında göründüğünden daha manipülatör biridir. İstediklerini yaptırmak için seçtiği yol ise sürekli hastaymış gibi davranmaktır. En büyük çocuğu olan Aylin’le ilişkisi diğer çocuklarına göre daha yakındır.

ALİ SEÇKİNER ALICI

Ali İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..


Müzisyen, besteci, şarkıcı, oyuncu, müzik yapımcısı. 3 Temmuz 1965 tarihinde Kars'ta doğdu. Gazi Üniversitesi Müzik Bölümünden mezun oldu. 1989 yılına kadar müzik öğretmenliği yaptı. Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünde, Halk Evleri Sanat Atölyelerinde toplu ve bireysel ses dersleri verdi. Devlet Çoksesli Korosu'nda görev almakta, aynı zamanda tiyatro oyuncusudur.
Tiyatro oyunculuğu yanı sıra 1993 yılından bu yana sinema dizilerinde oynamakta, bazılarının müzik yapımcılığını yapmaktadır. Bir Aile Hikayesi dizisinde hayat verdiği Şakir karakteri ile büyük çıkış yakalayan Ali Seçkiner Alıcı, yeni projelerde yer almaya devam ediyor.

DİZİDE- ZAFER ERGUVAN

Zafer İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

Zafer; Ceylin’in babasıdır. Balıkçılık yaparak hayatını kazanmaya çalışır. 6 yıl haksız yere suçlanarak hapse girmiş, mesleği olan gemi kaptanlığından ayrılmak zorunda kalmıştır. Bir senedir özgürdür. İçinde mesleğini kaybetmenin verdiği gurur kırıklığı ve öfkeyi kimseye belli etmemeye çalışarak yaşar. Ceylin en gözde çocuğudur.
 

UĞUR ASLAN

Uğur İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

9 Şubat 1972 Hatay kumlu doğumludur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana-Sanat Dalı mezunudur.

DİZİDE - EREN DUMAN

Eren İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

Eren, Ilgaz’ın en yakın arkadaşıdır. Emniyette cinayet büroda komiserdir. İyi bir polistir. Gözü karadır. Mesleğinden ötürü networkü çok geniştir. Ağzı iyi laf yapar. Eğlenceli ve komik biri olduğu için de herkes tarafından çok sevilir. Ilgaz’ı kardeşi, Metin’i babası gibi görür. Eşi Esra ve kızları Eylül’e aşkla bağlıdır.

PINAR ÇAĞLAR GENÇTÜRK

 

Pınar İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..


1982, İzmit / Kocaeli doğumlu. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu. Kadir Has Üniversitesinde Film ve Drama Yüksek Lisansını tamamladı. Pınar Çağlar Gençtürk, tiyatro çalışmalarının yanı sıra, Yedi Kocalı Hürmüz filmi ve Muhteşem Yüzyıl dizisi gibi birçok projede rol aldı.

DİZİDE - AYLİN ERGUVAN YILMAZ

Aylin İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

Aylin, Ceylin’in ablasıdır. Çocukluğundan itibaren diğer kardeşlerine kıyasla Gül’ün daha çok gözdesi olmuştur. Dört yıl önce kaybettiği oğlunun ardından bir türlü toparlanamamıştır. Ceylin’le aralarında kendisinin yarattığı çekişmeden kaynaklı gergin bir tansiyon vardır.

ECE YÜKSEL

Ece İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..


Ece Yüksel 1993 yılında İstanbul da doğmuştur.Kadir Has Üniversitesinden mezun olmuştur. Ece Yüksel ilk olarak 2009 yılında Star TV'de ekrana gelen Güldünya adlı dizide rol almıştır. Daha sonra Av Mevsimi ve Çekmeceler isimli sinema filmlerinde rol aldı. Genç oyuncu daha sonra  Nefesim Kesilene Kadar filminde rol aldı. Kiraz Mevsimi dizisi ile yeniden kamera karşısına geçen genç oyucu Senacan karakterini canlandırmıştır.
Ece Yüksel, Kız Kardeşler adlı 2019 yapımı film'de rol almıştır.Filmde Nurhan karakterini canlandırmıştır.

Senaryosunu ve yönetmenliğini Semih Kaplanpoğlu’nun yaptığı “bağlılık” üçlemesinin ilk filmi olan 2019 yapım Bağlılık Aslı, adlı filmde rol almıştır.


DİZİDE - İNCİ ERGUVAN

İnci İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

İnci; Ceylin’in kardeşidir. Üniversite ikinci sınıfta iç mimarlık bölümünde öğrencidir. Küçük yaştayken babasının hapse girdiği için onu doğru dürüst tanıma fırsatı bile bulamadan büyümüş, yarası bol, açlığı doyurulmaz bir kızdır. Ablası Ceylin’e çok düşkündür, annesi babasından çok onu rol model olarak alır. En çok ona güvenir.

ARDA ANARAT

Arda İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..


Sinema ve dizi oyuncusu. 2 Nisan 1999, İstanbul doğumlu.  Aslen Samsun Bafralı. İstanbul Notre Dame de Sion Fransız Lisesi mezunudur.

Arda Anarat, oyunculuğa 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mehmet rolüyle başladı. Birkaç sezon üst üste Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alan Arda Anarat, 2019’da ekranlara gelen Tek Yürek dizisinde Umut, Çukur’da Efe, Bilmemek’te Berk karakterini canlandırdı. 2021’de Hekimoğlu, Ex Aşkım, Yargı dizilerinde oynadı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

DİZİDE - ÇINAR KAYA

Çınar İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..

Çınar, Ilgaz’ın kardeşidir. Evin sorunlu çocuğudur. Bir üniversitenin kantininde çalışmaktadır. Geçmişte adam yaralamak ve uyuşturucu satıcılığı suçlarından yargılanmıştır. Bu olaylar ve annesinin kalp krizinden ölümü sebebiyle babası Metin’le aralarında hep sorunlu bir ilişki vardır. Ağabeyi Ilgaz’ın kusursuzluğunu üzerinde hep bir baskı olarak görür. Evde iyi anlaştığı tek kişi kız kardeşi Defne’dir.

ONUR DURMAZ

Onur İsminin Anlamı Öğrenmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz..


1990 yılının Haziran ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu doğma büyüme aslen Kocaeli’lidir. Vienna Konservatorium mezunu olan Durmaz oyuncu ve tiyatrocu kimliğinin yanı sıra cast direktörü ve yönetmen yardımcısı olarak ta çalışmalar gerçekleştirmiştir. Yönetmen yardımcılığı yaptığı sinema filmleri ise Kaçın Kurası ve Bir Baba Hindu isimli filmlerdir. Hadi İnşallah ve Niyazi Dört Nala adlı sinema filmlerinin ise cast direktörlüğünü yapmıştır.

Engin, Ceylin’in en yakın arkadaşıdır. Avukattır. Güçlü ve zengin bir avukat olan babası Yekta’nın itirazlarına rağmen sınıf arkadaşı olan Ceylin’inle birlikte çalışır. Zor zamanlarında hep birbirlerinin yanında oldukları için Ceylin’e güçlü bağlarla bağlıdır. Babası Yekta’yla ise bitmek bilmeyen bir zıtlaşmanın içindedir.

Etiketler

Yargı Dizisi Oyuncuları ve Karakterlerin İsimlerinin Anlamları Yazısına Yapılan Yorumlar


Yargı Dizisi Oyuncuları ve Karakterlerin İsimlerinin Anlamları yazısı için isimce.com da yapılan yorumlar.


Yargı Dizisi Oyuncuları ve Karakterlerin İsimlerinin Anlamları

hakkı adlı ziyaretçi diyor ki;

çok güzel bir dizi son zamanların en iyisi oyuncuların isimlerinin anlamını merak ediyordum teşekkürler.


Yargı Dizisi Oyuncuları ve Karakterlerin İsimlerinin Anlamları Yazısına Yorum Yapmak İster misiniz?

Cinsiyetiniz?

İsimce.com Trendler


Son Yapılan Yorumlar


 • muratcan Muratcanismine yorum yaptı :

  benim de birleşik olarak direkt muratcan

 • Ercüment ÇALI Sahureismine yorum yaptı :

  Mısır Beşinci Hanedan'ın ikinci kralı olan Sahure... MÖ 25-26 yy'da yaşamış.

 • Gökçen Gökçenismine yorum yaptı :

  kendi ismime bayılıyommmmm bence en güzel isimlerdennnn

 • Simuzer Simüzerismine yorum yaptı :

  Qismetimdeki kişi kimdir?

 • Işım Işımismine yorum yaptı :

  Adımı çok seviyorum. Sadece pek bilinen bir ad olmadigi için adımı ışın ışıl ışık vs gibi yazıp söylühorlar. Anlatana kadar içim şişiyor